ZYRTARE: Robben i rikthehet futbollit, firmos me ekipin e shtëpisë

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Për duelin me Kosovën, bëhen bashkë të gjitha tifo grupet Maqedonase

Sot në Tetovë u mbajt një takim i pothuajse të gjitha tifo grupeve maqedonase, në të cilën...

A ju kishte marrë malli për Arjen Robben? Sigurisht që po! Legjenda holandeze ka vendosur që t’i rikthehet sërish futbollit të luajtur një vit pasi i dha lamtumirën. Sulmuesi e mbylli sezonin te Bayerni dhe vari këpucët në gozhdë.

36-vjeçari e ka vuajtur shumë periudhën pa futboll dhe është joshur nga klubi i shtëpisë së tij Groningen. Ai ka firmosur një kontratë 1-vjeçare për sezonin 2020-21. Robben nuk pret që të rinisë në nivele të larta, por të argëtohet në fushë.

Gronigen është një skuadër pa shumë pretendime në kampionatin holandez dhe Robben do ta rinisë nga klubi i shtëpisë së tij. Holandezi fluturues e ka nisur në këtë ekip futbollin.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Renova prezantoi Jasharoskin

Skuadra e Renovës sot ka zyrtarizuar transferimin e ri, sulmuesin Alen Jasharoski. Sulmuesi Jasharoski do të jetë...
- Marketing -

Humbje e madhe për Khabib Nurgamedov, i vdes babai

Babai i Habib Nurmagomedovit, 57 vjeçari Abdullmanap Nurmagomedov, sot ndrroi jetë , duke humbur luftën me koronavirusin në spitalin në Moskë. Abdullmanap,...

Shqiptari “Mbret” i merkatos, Sane e Pjanic drekojn me te (FOTO)

Quhet Fali Ramadani, ka lindur në vitin 1969 në Tetovë të Maqedonisë së Veriut nga prindër shqiptarë, jeton në Berlin të Gjermanisë...

Sane flet për herë të parë si bavarez: Objektivi është Championsi…

Leroy Sane ka folur për herë të parë si futbollist i Bayern Munchen. Bavarezët zyrtarizuan transferimin e Sanes nga...

Të gjitha ekipet stërvitjet në Ohër dhe Strugë

Pasi që dështoi Sllovenia të jetë një nga destinacionet për përgatitjet verore, kur tani më është bërë traditë që Shkëndija, Rabotniçki dhe...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -