ZYRTARE/ Tjetër shqiptar transferohet tek Lokomotiva e Zagebit

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Edis Maliqi do të vazhdojë karrierën në Kroaci. Ish-mbrojtësi i Kukësit që më parë mbronte ngjyrat e FC Shkupi, është prezantuar sot si futbollisti më i ri i Lokomotivës së Zagebit.

E ardhmja e 24vjeçarit do të jetë në ekipin ku aktivizohen shumë shqiptarë, si: Ibishi, Kallaku, Çokaj, Mersini, Tuci. Mbrojtësi i krahut të djathtë spikati për dy sezone me Kukësin në Superiore dhe u largua si lojtar i lirë me mbylljen e ndeshjeve të kupave të Europës.

Maliqi i cili ka shtetësi të dysfishtë, ate shqiptare dhe të Maqedonisë së Veriut, para se të kalonte te Shkupi, kishte luajtur edhe te Makedonija Gj.P, Rabotniçki si dhe ishte lojtari i U21 të Maqedonisë së Veriut.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Shaqiri asist, Jota gol, Liverpooli fiton (VIDEO)

Liverpooli e kafituar me përmbysje në takimin me West Ham United në Premierligë, njofton Albsport.mk.
- Marketing -

Interi siguron një pikë në “frymën e fundit” ndaj Parmës (VIDEO)

Interi nuk di të fitojë pa Lukakun. Zikaltrit nuk mundën të shkonin më shumë se një barazim 2-2, të cilën në fakt...

E FUNDIT: Atletico Madrid zëvendëson 50 milionëshin, gëzon edhe Inter-i

Geoofrey Kondogbia do të jetë shumë shpejt një lojtar i ri i Atletico Madrid. Diego Simeone, që ka humbur...

Milan goditi në transferët e verës, ky është plani për afatin e janarit

Nënshkrimet e verës ka bërë shumë përshtypje deri më tani. Puna e Ivan Gazidis, Paolo Maldini, Ricky Massara dhe...

VIDEO/ 11 gola në 4 ndeshjet e Bundesligës gjermane, Dortmund dhe Bayern Munchen nuk falin

Janë mbyllur 4 ndeshjet e javës së 6-të në Bundesligën gjermane. Në 4 ndeshjet e luajtura nuk ka pasur surpriza pasi skuadrat...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -